Говорячи про HR-ів (менеджерів по роботі з персоналом) в компанії, кожен уявляє собі щось своє. У когось виникають асоціації з відділом кадрів та кадровиками старої закалки, чи з люб’язною пані в короткій спідниці або зі злісним менеджером з підбору персоналу, що завалює питаннями. Література ж не дає комплексного розуміння, що криється за поняттям «HR» і якими навичками має володіти висококласний спеціаліст цього профілю. А заплутані «розробки стандартів роботи персоналу» і «асесмент-центри» навіюють тугу та ще більше заплутують.

Хоч насправді це далеко не нудна робота. HR постійно працює з людьми, перебуває в русі та в спілкуванні. То що ж потрібно знати про цю спеціальність? Якими навичками слід володіти HR-у, щоб знаходити кращі кадри в компанію,  мотивувати їх та стимулювати залишатись в компанії? Про це буде йти мова на Форумі HR Today у Львові 11-12 березня. Якщо ти працюєш з людьми, будь-то в компанії чи в проекті – не пропусти цю подію! Форум відбудеться  вже вчетверте. І на початку завжди звучить стандартне питання: чи треба взагалі HR-спеціаліст?

На етапі заснування та розвитку компанії функції HR здебільшого виконують засновники або керівники. Вони найкраще знають, кого наймати, якими навичками співробітник має володіти, в якому напрямку розвиватися для досягнення цілей. Працівників в компанії є не дуже багато, тож всім можна приділити час, промоніторити роботу та досягнення. Складнощі починаються, коли компанія швидко росте, виходить на новий рівень задач та доходів. У керівництва не вистачає часу, щоб приділити увагу працівникам. І тут важливо вчасно знайти людину, що буде відповідати за комунікації з персоналом в компанії та за розвиток. Знайти спеціаліста високого рівня, що буде відбирати в компанію кадри, які наслідують схожі цінності та цілі. Секрети пошуку таких людей буде розкрито на Форумі HR Today.

Проте, навіть досвідчені спеціалісти стикаються з проблемами в роботі. Поспілкувавшись з відомими HR-директорами ми виокремили кілька проблемних питань.

Адаптація. Уявіть, співробітник вже другий день не виходить на роботу «через атмосферу в колективі» або невиправдані очікування. Він чекав, що «тут серйозна компанія». І це є потенційно проблемою HR-менеджера та репутаційним ризиком для компанії.

Розвиток персоналу та оцінка діяльності. Звільнення працівника через неправдиву думку, що його не цінують, його робота – не важлива для компанії. Знову ж таки, мотивація – пріоритетне завдання HR-менеджера.

Система винагороди. Співробітник просить підвищення. Проте, керівник не може оцінити, наскільки ефективна його діяльність. Явне недопрацювання HR-менеджера. Фіксувати прогрес, знати сильні та слабкі сторони співробітників – його обов’язок.

Насправді, цей перелік можна продовжувати. Виникає логічне питання, які ж інструменти використовувати, щоб кращі з кращих лишались в компанії, працювали на її благо, були мотивованими та відчували, що їх роботу дійсно цінують. Отже, нижче кілька порад:

– Допомагати новому співробітнику адаптуватися, залучати його в життя компанії з перших днів роботи, знайомити з колективом.  Не забувати про кадровий облік, ведення записів щодо прогресу та регресу кожного працівника.

– Супроводжувати процес проходження випробувального терміну.

– Розробити критерії оцінки якості роботи та зрозумілу схему компенсацій, штрафів і заохочень.

– Пояснювати, як працює соціальний пакет: як і на скільки можна сходити у відпустку, які бонуси дає компанія (наприклад, абонемент в спортзал, профільні курси) і т.д.

– Підтримувати регулярний зворотний зв’язок між співробітниками і керівником, озвучувати плани персонального розвитку і процесу навчання.

– Проводити корпоративи, неформальні зустрічі.

Залежно від підходу засновників і стилю управління, деякі пункти можуть бути простою формальністю або, навпаки, обростати бюрократією. Наприклад, в компанії може не бути випробувального терміну, але для отримання відпустки потрібно отримати письмовий дозвіл від 5 чоловік. Тут найголовніше не якість процесу, а щоб співробітник знав ці «правила гри».

Визначення цих правил та інформування про них співробітників покладено на таємничого та містичного HR-менеджера або менеджера з управління персоналом. Як це зробити, а найголовніше – донести до працівників, щоб правилам слідували і не бачили в тобі ворога №1, що їм щось нав’язує? Це просто і складно водночас. Приходь на HR Today та дізнайся. Реєстрація для ранніх пташок вже відкрита тут!

Тож правильна відповідь на питання: «Коли компанії потрібен HR?» – «Завжди!»

HR – це набір процесів, які, при правильному використанні, дають запас для зростання і дозволяють уникнути ситуацій, коли кращі люди йдуть, і розвиток гальмується. Не потрібно забувати, що HR – це про людей, а вони – найцінніше, що є в будь-якої компанії.

Отож, 11-12 березня відбудеться мега важлива подія для професійного розвитку, якщо ти працюєш в сфері управління персоналом. Провідні гравці ринку поділяться дієвими методами роботи з кадрами. Їх ти точно не вичитаєш на блогах та в модних журналах. Адже кращі методи воліють залишатись в головах, а не бути викладеними на папері. І лише один раз найталановитіші експерти розкриють карти, лише тому що це друзі JCI – лідера серед міжнародних громадських організацій. Не пропусти! Забронюй собі місце зараз.